Александр Дубинин

Народный депутат Украины VIII созыва

Як би там не було, а пленарний тиждень уже можна назвати плідним. Окрім прийнятих законів, Верховна Рада прийняла Постанову «Про комплекс невідкладних заходів щодо практичної реалізації міжнародно-правової відповідальності Російської Федерації за збройну агресію проти України». Цією постановою передбачається низка вказівок для державних органів, що повинні бути виконані найближчим часом. Зокрема, це: 
- розробка методики визначення шкоди й обсягу збитків, завданих Україні збройною агресією Російської Федерації;
- розробка законопроекту про реєстр фізичних і юридичних осіб, які постраждали від збройної агресії РФ;
- створення міжвідомчого органу, відповідального за підготовку консолідованої претензії України як держави, що зазнала агресії, до Російської Федерації як держави-агресора та ін.

Однак, окрім надання рекомендацій для державних органів, Рада повинна підтверджувати свої наміри рішучими діями. Саме тому, разом із колегами з УКРОПу ми підготували проект закону № 8117 «Про внесення змін до Закону України «Про санкції» щодо запобігання іноземній військовій агресії проти України», який передбачає повну заборону діяльності російського бізнесу в Україні. Ні для кого не секрет, що вести бізнес із воєнним супротивником, меншою мірою - не совісно, більшою - ганебно.