s1 s2 s3 s4

Олександр Дубінін підтримав ухвалення в цілому Проекту Закону № 3822-д «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

Встановлення 35-відсоткової частки пісень українською мовою в ефірах радіостанцій та музичних передачах покращить ситуацію з використанням української мови в теле- та радіопросторі.

Народний депутат України зазначив, що згідно чинного законодавства України в ефірі радіостанцій має бути 50% пісень українських виконавців. Однак, серед українських співаків є й ті, які виступають російською мовою, тож нинішним законодавством не гарантується, що в ефірі побільшає української мови.

«Безсумнівним плюсом Законопроекту є те, що ним передбачений рівномірний розподіл україномовних пісень протягом доби, зокрема в прайм-тайм. Якби цього не було, то власники радіостанцій могли б ставити пісні українською мовою в ефір в нічний чи інший час, коли їх мало хто почує», – сказав Олександр Дубінін. Проект Закону зобов’язує радіостанції випускати в ефір не менше 35% пісень українською мовою від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

Сьогоднішнє рішення Верховної Ради України, на думку політика, є лише першим кроком до українізації теле- та радіоефіру. Надалі парламент має поступово збільшувати квоти до 50% та 70%. «Вважаю, що для майбутнього парламенту питання збільшення квот на україномовний продукт в ефірі не стоятиме, адже до того часу українська мова використовуватиметься на радіо й телебаченні стовідсотково», – підкреслив він.

Народний депутат наголосив на тому, що мова є одним з державних символів незалежної України. «Кожен українець має знати та спілкуватись на щирій українській мові. Особисто я з російськомовного середовища, але докладаю усіх зусиль для вивчення і подальшого спілкування правильною літературною українською мовою», – додав політик.