s1 s2 s3 s4

Сьогодні на засіданні Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглядали ініційований мною законопроект «Про внесення змін до статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо забезпечення гласності та відкритості місцевих рад».

Законопроектом запроваджується гласність та відкритість у діяльності органів місцевого самоврядування, а саме: - право кожного бути присутнім на сесії місцевої ради, крім випадків, передбачених законодавством; - трансляція у прямому ефірі або в запису; - публікація стенографічних бюлетенів засідань ради, її рішень в офіційних виданнях ради, друкованих засобах масової інформації та на офіційному веб-сайті; акредитаціїя представників засобів масової інформації, без можливості прийняти рішення про недоцільність присутності акредитованих осіб; - присутні на засіданні ради особи, акредитовані представники засобів масової інформації і журналісти можуть вести пряму трансляцію відкритого засідання ради, в тому числі в мережі Інтернет.

Гласність та відкритість діяльності місцевих органів зараз є необхідною умовою їх нормального функціонування. Адже, в умовах децентралізації, разом з переданням великої частини повноважень на місцеві рівні, зокрема, розпорядження коштами, - збільшується і рівень їх відповідальності та звітності. Громада має мати можливість контролювати своїх представників на місцях.
Разом з Членами профільного по цьому питанню Комітету дійшли згоди щодо доопрацювання цієї редакції з метою усунення деяких зауважень разом з Комітетом. Щоб вже на наступному засіданні Комітету розглянути його повторно та виносити в зал Верховноі Ради. Сподіваюсь ми зробим прозорою роботу місцевих рад по прикладу Верховної Ради вже найближчим часом. Дякую Голові та Членам Комітету!