s1 s2 s3 s4

Захист «вітчизняного виробника» сьогодні суттєво зменшує можливість українських громадян імпортувати вживані автомобілі. Введення екологічного стандарту призводить до ситуації, коли українські організації не можуть безкоштовно отримати навіть нові транспортні засоби, які за класом екологічності не відповідають екологічному стандарту Євро5. В той час, як у країнах ЄС жодних обмежень на імпорт вживаних автомобілів за екологічними показниками немає.

З метою переходу від тенденцій захисту вітчизняного виробника до захисту українських громадян, УКРОП у співавторстві із громадськими активістами та представниками інших фракцій Парламету розробив та вніс до Ради законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства про гуманітарну допомогу у відповідність до сучасних умов та нових соціальних викликів». Про це я сьогодні нагалошував під час брифінгу у Верховній Раді.

Законопректом пропонується: 
- дозволити ввезення аварійно-рятувальних автомобілів у якості гуманітарної допомоги;
- відмінити обмеження по року виробництва для автомобілів для для осіб з інвалідністю;
- спростити ввезення автомобілів для дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей та опікунів дітей-сиріт або тих, хто втратив батьківську опіку;
- дозволити ввозити автомобілі автомобілі швидкої медичної допомоги, аварійно-рятувальні автомобілі, легкові автомобілі спецпризначення.