s1 s2 s3 s4

Сьогодні одне з провідних підприємств хімічної промисловості України ДНІПРОАЗОТ йде в тривалий простій з неясною перспективою. Головна причина зупинки - вартість природного газу, як основної сировини для виробництва мінеральних добрив. Наслідки такої зупинки катастрофічні: залежність сільгоспсектора від імпортних постачань; колапс в забезпеченні України питною водою особливо в літній період (Азот Кам'янского єдиний виробник рідкого хлору, як знезаражувача питної і стічних вод); зупинка заводської ТЕЦ, а це близько 60 тис. населення міста залишаться без тепла в зимовий період часу. Усі ці чинники першочергові. Але є ще те, що не виміряти ніяким активом - це персонал заводу - це 4000 працівників і, як мінімум, 12 тис. доль в місті можуть залишитися без коштів для існування. Багато професіоналів хіміків вже рік як покидають країну у пошуках кращої долі, а сьогодні створені усі передумови для збільшення звільнень і еміграції. Я вже не говорю про виконання підприємством соціальних зобов’язань перед містом і регіоном.
Складається враження, що будь-яке виробництво в Україні неефективно. Ще у березні поточного року завданням уряду Гройсман вважав забезпечення роботи хімічної промисловості на повну потужність, щоб виключити дефіцит міндобрив, і забезпечити підтримку українським аграріям. А по факту - за 27 років незалежності України не було такого, щоб ціла галузь промисловості застопорилася. Але це вдалося діючій владі, яка обіцяла допомогти індустрії, але нічого не зробила. Одне не зрозуміле: це через некомпетентность, або по злому наміру нинішній Уряд прямо намагається зруйнувати хімічну промисловість.
І останнє. Закриття заводу стане негативним сигналом для майбутніх виборів і яскравою ознакою нездатності української влади до конструктивних, а головне, далекоглядних рішень. За моїм глибоким переконанням, сьогодні у нас вже немає ресурсів для політичних експериментів, адже зроблені сьогодні помилки обійдуться у багато разів дорожче і приведуть до соціальної катастрофи в регіоні.
Хочеться вірити, що хімічний бізнес в Україні перестане бути заручником політичних розкладів.

ДОВІДКОВО навесні 2017 року Україна ввела антидемпінгові мита у розмірі 31,84% імпорт двох видів російських азотних добрив - карбаміду і карбамідно-аміачній суміші(КАС). За даними Мінекономіки України, на момент введення мит РФ була основним постачальником азотних добрив в Україні з долею в 80-90% загального об'єму. І це усе в умовах війни з російським агресором.