s1 s2 s3 s4

У ніч на 1 вересня 2018 року українців було незаконно відключено від аналогового телебачення.
Сотні тисяч людей, переважно сільського населення та малозабезпечених, залишилися без доступу до чи не єдиного наявного у них інформаційного джерела.
Саме таким чином відбувся «перехід» України на цифрове телебачення.
Безперечно, цифрове телебачення, маючи набагато кращу якість, повинно бути запроваджене по усій країні.
Але чи таким способом?
Чи можна було позбавити таку кількість людей напередодні виборів можливості отримувати інформацію взагалі, а цифрове телебачення передати у руки компанії, щонайменше 50% якої належить родині або близькому оточенню Януковича?
Відповідь на це питання було надано Сарненським судом Рівненської області, який виніс ухвалу на користь фізичної особи – позивачки та визнав незаконним відключення аналогового телебачення в Україні.
Однак, на наступний день телебачення було відключено.
Окрім того, виникає питання забезпечення цифрового мовлення на окупованих територіях та АР Крим.
Свідомо незаконні дії високопосадовців наперекір судовому рішенню по відключенню населення від доступу до інформації мають бути засуджені, а права людей – якнайшвидше відновлені.
Я, разом із моїми колегами з УКРОПу офіційно заявляємо вимогу невідкладного скасування рішення щодо відключення аналогового телебачення, напрацювання нового плану переходу України на цифрове мовлення, проаналізувавши та забезпечивши при цьому технічні можливості доступу усім жителям України, та розробивши окрему можливість доступу до телебачення на окупованих територіях та АР Крим, для яких можливість прийому аналогового телебачення також буде втрачено з 1 січня 2019 року.
ополуччя, виконання намічених планів, миру і процвітання!