s1 s2 s3 s4

Новорічні свята для кожної родини приносять масу позитивних вражень. А як вони проходять там, де відсутній сімейний затишок і бракує батьківської любові? 
27 грудня мої помічники відвідали три комунальних заклади: Будинок Маляти – 75 дітей, дитячий протитуберкульозний санаторій ДОР – 90 дітей, НВК «Гармонія» - більш ніж 450 вихованців.
​При словах «Будинок маляти» важко не стати сентиментальним хоча б на пару секунд. Більшість сирітських доль - тихі, неяскраві. Але, дуже часто, більш глибокі. У когось батьки хворі на туберкульоз, у когось відбувають покарання, від когось відмовилися, бо дитина важко хвора. У цьому медико-соціальному закладі знаходяться дітки від народження до виповнення трьох рочків. Весь термін перебування дитина знаходиться під ретельним наглядом лікарів, з ними працюють психологи, а педагоги вчать діток елементарним правилам догляду за собою. Тут не працюють ті, хто не може прирости душею до цих діток. Тут працюють досвідчені фахівці - вихователі, логопеди, лікарі-педіатри, неврологи і т.д. А по суті – вони всі МАМИ.
​В дитячому протитуберкульозному санаторії, до якого завітав наш акторський новорічний колектив, на оздоровленні знаходяться 90 маленьких пацієнтів з усієї області, серед яких немає дітей з відкритими формами туберкульозу. Тут зібрані діти віком від 3 до 15 років. В такому віці вже не дуже віриться в Діда Мороза. Але у всіх них є надія в очах, всім їм потрібна увага і ніхто із них не виключає справжнього дива. В цей час вони Головні наші Герої – вони наші Глядачі. Досконало опрацьована програма, гарний настрій і запальний виступ Діда Мороза, Снігуроньки і казкових символів років Собаки й Порося, а також солодощі, верші, пісні і міні-дискотека – це подарунок вихованцям. вони за ту годину отримали емоцій на рік наперед. Тож не дивно, що гостей, які приїздять до малечі не вперше, відпускати ніхто не хоче.
​Надвечір особливе дійство. І вже мої помічники самі стають глядачами. Бо за традицією в школі-інтернаті НВК «Гармонія» збираються на невелику презентацію - підведення підсумків активної учбової і творчої діяльності вихованців за минулий рік. І дуже приємно, що слайд-шоу, показане гостям і дітям не лише демонструє насичену творчістю і цікавими подіями шкільне життя, але і говорить про її якість. Прекрасні талановиті, відкриті і веселі діти, чуйний, добрий персонал, що по-справжньому хворіє за свою справу. 
​Безмежно дякую колективам і персоналу Будинку «Маляти», дитячого протитуберкульозний санаторію та НВК «Гармонії» за турботу, увагу і любов до дітей! Ви обрали для себе таку непросту справу: свідомо, чесно й самовіддано, по-батьківськи турботливо в усьому допомагати дітям, позбавленим материнської ласки. Щира вдячність вам за неспокій, дивовижну щедрість душі, благородство помислів. Нехай ваші старання завжди будуть на радість дітям!